![]() |
VINNER: Team Sunnanå sportsfiske hadde godt fiske i dag. Den største fisken var en ørret på 8,24 kilo. Foto: OLA HÅGENSEN/TEAM FISHERMAN |
I dag har det vært klubbmesterskap i Mellerud trollingklubb med utgang fra Sunnanå havn. Det var knallfiske for noen og tregt for andre.
Best gikk det for Team Sunnanå sportsfiske. De fikk seks blankfisk før kl. 13.30.
![]() |
FIN LAKS: Ståle Rønningen med lovlig fisk på 4 kilo. Foto: OLA HÅGENSEN |
Også Ola Hågensen i Team Fisherman som i dag fiska sammen med Ståle Rønningen, Team Findus i hans båt fikk fisk. Midt på dagen tikket det inn bilde av Rønningen med en fin laks. Rønningen er mer enn gjennomsnittlig ivrig. Han kjørte åtte timer for å være med i fiskekonkurransen.
![]() |
HARDHAUSER: Team Guttvik på vei ut i dag. Foto: FREDRIK SKÖLD |
Ola rapporterer også at Team Guttvik som fisker fra en vannscooter fikk blank fisk i dag. De skal ha mistet en stor og fikk en for liten. Ifølge Ola Hågensen ble det tatt 15 fisk av 11 team under konkurransen i dag. Resultater ligger på Team Bull1 sin blogg.
Også Laffen som fisker fra Dalbergså hadde bra fiske i dag. Full pott! Blåman derimot lot fiskestengene ligge og fant frem børsa. Det gikk bra og han felte en kronhind.
I helga går Laxcup Vättern av stabelen. Du finner siste nytt på Outdoor.
![]() |
GODT FISKE: Ifølge Ola Hågensen var det fem team som veide inn fisk. Foto: OLA HÅGENSEN |
Martin Sethman: Slik lykkes du med trolling på Vänern
Les også: Fisker hele året fra vannscooter